Dokreslujeme

Zabavte se spolu s dětmi a procvičte zrakové dovednosti i jemnou motoriku s novými pracovními listy. Dokreslete zvířátka, obličeje i auta.Dokresli zvířátka


EDA PLAY - dokreslujeme - Dvě slepice

Pozorně si prohlédni obě slepičky. Jedné z nich něco chybí. Co je to? Dokresli, co slepičce chybí a  nakresli to, co by mohlo slepičkám chutnat. Pochutnají si na obilí, zobou rády v trávě, ale určitě by chtěly ochutnat i jahodu.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - DVĚ SLEPICE

Pozorně si prohlédni obě slepičky. Jedné z nich něco chybí. Co je to? Dokresli, co slepičce chybí a  nakresli to. Kolem slepiček můžeš nakreslit malá kuřátka nebo rozkvetlou louku.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - DVĚ SLEPICE

Prohlédni si obrázek. Dokresli křídlo jedné ze slepiček, přerušovaná čára ti pomůže. Obkresli ji tužkou nebo fixem. Křídlo a obě celé slepice vybarvi pastelkami. Můžeš je vybarvit tak, aby byly obě stejné, nebo každá jiná. Kolem slepiček nakresli trávu nebo obilí.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - PĚT slepic

Na obrázku jsou slepičky. Pozorně si je prohlédni a dokresli, co jim chybí.  Dokážeš všechny slepičky spočítat? Spolu s rodiči je spočítejte, ukažte si na prstech ruky, kolik jich je. 

Ke stažení - A4

EDA PLAY - dokreslujeme - slepice a kuřátka

Prohlédni si obrázek. Je na něm slepička a dvě kuřátka. Dokresli slepičku, přerušovaná čára ti pomůže. Slepičku i kuřátka vybarvi pastelkami. Kolem nich nakresli to, co by jim mohlo chutnat. Obilí, trávu nebo jahodu.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - OMALOVÁNKA - SLEPICE A KUŘÁTKO

Prohlédněte si také nabídku omalovánek v sadě pracovních listů na téma Les a dvorek. Objevíte mezi nimi nejen slepici a kuřátko. Pracovní listy si můžete prohlédnout zde.

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - PES

Dokresli psa, přerušovaná čára ti pomůže. Pejska vybarvi pastelkami. Nakresli to, s čím si může pes hrát - psi rádi běhají třeba za míčem. Spolu s rodiči si vyprávějte o tom, kdo ve vaší rodině nebo kdo z kamarádů má psa a jak se jmenuje.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - RYBIČKY

Prohlédni si obrázek, poznáš, co na něm je? Dokresli podle přerušované čáry rybičky. Spočítej na prstech ruky, kolik jich je. Kolem rybiček nakresli modrou pastelkou vodu.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - RYBIČKY

Prohlédni si obrázek, poznáš, co na něm je? Dokresli podle přerušované čáry rybičky. Spočítej na prstech ruky, kolik jich je. Kolem rybiček nakresli modrou pastelkou vodu. Spolu s rodiči si povídejte o tom, kde jste viděli akvárium. Má ho doma někdo z rodiny nebo kamarádi? Nebo jste viděli velké akvárium v zoo?

Ke stažení - A4

EDA PLAY - dokreslujeme - prasátka a jablíčka

Prohlédni si obrázek. Na obrázku jsou prasátka a jablíčka, na kterých si prasátka mohou pochutnat. Dokresli prasátko podle přerušované čáry. Prasátka i jablíčka vybarvi pastelkami. Až dokreslíš, předveď, jak prasátko mlaská, když si pochutnává na šťavnatém jablíčku. Spolu s rodiči si ukažte na prstech ruky, kolik je na obrázku prasátek a kolik jablíček. 

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - PRASÁTKA

Prohlédni si obrázek. Na obrázku jsou dvě prasátka. Dokresli prasátko podle přerušované čáry. Kolem prasátek dokresli to, na čem by si mohla pochutnat. Umíš nakreslit jablíčka? Až dokreslíš, předveď, jak prasátko mlaská, když si pochutnává na šťavnatém jablíčku.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - OMALOVÁNKA - Prasátko

Prohlédněte si také nabídku omalovánek v sadě na téma Podzim. Prasátko jede na pole sklízet dýně. V omalovánkách najdete také zvířátka jednotlivě nebo zvířátka zvýrazněná černou konturou. Seznamte se s nimi zde.

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - PTÁČCI

Na obrázku jsou dva ptáčci. Dokresli ptáčka podle přerušované čáry. Ptáčci rádi sedí na větvích stromů nebo hledají něco dobrého k snědku, třeba semínka slunečnice v krmítku. Dokresli krmítko, větev nebo celý strom.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - ZAJÍCI

Prohlédni si obrázek, na obrázku jsou zajíci. Dokresli jednoho z nich podle přerušované čáry. Obrázek vybarvi pastelkami. Spolu s rodiči si prohlédni další pracovní listy a najdi zvířátka, která mají kratší uši než zajíc. 

Ke stažení - A4

Další pracovní listy - bludiště

V další nabídce pracovních listů najdete i bludiště se zvířátky. Seznamte se s nimi: Zajíc chce sníst všechna jablka. Vyznač cesty od zajíce ke každému jablku zvlášť. Pracovní list najdete zde.

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - hlemýžď

Hlemýždi (někdy jim říkáme šneci) si nosí na zádech domeček, ulitu. Dokresli ulitu. Přerušovaná čára ti pomůže. Než začneš kreslit, sleduj přerušovanou čáru prstem. Nejdříve od těla hlemýždě do středu ulity. A pak od středu ulity k tělu hlemýždě. Rodiče ti ukážou, jak na to.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - dva HLEMÝŽDi

Hlemýždi (někdy jim říkáme šneci) si nosí na zádech domeček, ulitu. Dokresli ulitu. Přerušovaná čára ti pomůže. Hlemýždi si chtějí pochutnat na lístku. Mají rádi šťavnaté lístky rostlin. Dokresli louku nebo další lístky.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - DVA HLEMÝŽDI

Hlemýždi (někdy jim říkáme šneci) si nosí na zádech domeček, ulitu. Dokresli ulitu. Přerušovaná čára ti pomůže. Hlemýždi si chtějí pochutnat na lístku. Mají rádi šťavnaté lístky rostlin. Dokresli louku nebo další lístky.

Ke stažení - A4


Tip pro rodiče: 

Nevadí, pokud máte jen černobílou tiskárnu

Pokud máte doma jen černobílou tiskárnu, zkuste obrázky i v pracovních listech zvýraznit fixami nebo pestrými pastelkami. Některé pracovní listy lze vytisknout černobíle, aniž byste je museli zvýrazňovat, některým zvýraznění po tisku na černobílé tiskárně prospěje. Například u hlemýžďů můžete fixou zvýraznit lístek. Až dítě nakreslí ulitu, můžete list dále využít jako spojovačku: spoj čárou šneka a list, který je k němu nejblíže a potom list, který je od něj nejdál. EDA PLAY - DOKRESLUJEME - kachnička

Dokresli kachničku, přerušovaná čára ti pomůže. Kachničku vybarvi pastelkami. Jakou barvou ji vybarvíš? Povídejte si spolu s rodiči o tom, kde jste mohli takovou kachničku vidět. Se žlutými kačenkami si děti hrají ve vaně nebo v létě v brouzdališti.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - tři kachničky

Pozorně si prohlédni všechny kachničky. Některým něco chybí. Co je to? Dokresli kachničky tak, aby vypadaly všechny stejně. Dokážeš nakreslit další kachničku? Můžeš také namalovat své oblíbené hračky.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - TŘI KACHNIČKY

Spoj přerušovanou čáru a dokresli kachničky. Pozorně si je všechny prohlédni, některým něco chybí. Co je to? Dokresli kachničky tak, aby vypadaly všechny stejně. Pak všechny kachničky vybarvi pastelkami. Jakou barvu máš nejraději?

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - motýlci

Dokresli motýlkovi křídlo, přerušovaná čára ti pomůže. Motýlky vybarvi pastelkami. Kolem nich můžeš nakreslit květiny. Jakou barvu máš nejraději? Motýli bývají barevní, můžeš použít víc pastelek. 

Ke stažení

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - MOTÝLCI

Dokresli motýlkům křídla, přerušovaná čára ti ukáže, jak na to. Motýlky vybarvi pastelkami. Kolem můžeš nakreslit květiny nebo další motýly.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - MOTÝLCI

Dokresli motýlkovi křídlo, přerušovaná čára ti ukáže, jak na to. Motýlky vybarvi pastelkami. Kolem můžeš nakreslit květiny a trávu, nahoru sluníčko.

Ke stažení

EDA PLAY - dokreslujeme - housenky

Pozorně si housenky prohlédni. Jedna z nich potřebuje dokreslit. Dokresli housenku podle přerušované čáry. Obrázek vymaluj pastelkami. Nakresli další listy, aby si na nich mohla housenka pochutnat. 

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - myšky

Prohlédni si myšky. Dvě z nich potřebují dokreslit. Které to jsou? Dokresli myši podle přerušované čáry. Pak obrázek vymaluj pastelkami. Uši a čumáček mohou mít stejnou barvu jako tělo, nebo můžeš myš vybarvit různými pastelkami. Jaká je tvoje nejoblíbenější barva?

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - MYŠKY

Prohlédni si myšky. Dvě z nich potřebují dokreslit. Dokresli myši podle přerušované čáry. Pak obrázek vymaluj pastelkami. Uši a čumáček mohou mít stejnou barvu jako tělo, nebo můžeš myš vybarvit různými pastelkami. Jaká je tvoje nejoblíbenější barva? Dokresli další myši.

Ke stažení - A4


Kdo se napije vody?

Do kbelíku se napouští voda z kohoutku. Vybarvi zvířátko, které stojí vedle kbelíku, a může se vody napít.


EDA PLAY - KDO SE NAPIJE VODY

Prohlédni si obrázek. Z kohoutku se napouští voda do kbelíku. Kdo stojí vedle kbelíku a vody se napije? Obrázek vybarvi pastelkami, nakresli trávu a nahoru sluníčko. 

Ke stažení - A4

EDA PLAY - kdo se napije vody

Prohlédni si obrázek. Z kohoutku se napouští voda do kbelíku. Kdo stojí vedle kbelíku a vody se napije? Telátku dokresli nohy. Přerušovaná čára ti pomůže. Pak obrázek vybarvi pastelkami, nakresli trávu a nahoru sluníčko.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - KDO SE NAPIJE VODY

Prohlédni si obrázek. Z kohoutku se napouští voda do kbelíku. Kdo stojí vedle kbelíku a vody se napije? Dokresli slona, přerušovaná čára ti pomůže. Pak obrázek vybarvi pastelkami, nakresli trávu a nahoru sluníčko.

Ke stažení - A4


Tip pro rodiče: 

Nácvik jemné motoriky s barevnými papíry nebo plastelínou

Ve výše uvedených pracovních listech se zvířátka napila vody. Pojďme se podívat na jídlo pro ně. Pracovní listy můžete využít nejen podle zadání, ale i pro další motorická cvičení podle vlastní fantazie. Velké motivy (například jablka, která najdete zde), se hodí také pro dolepování kousků papíru. Stačí nastříhat barevný papír nebo krepový papír na drobné kousky a na plochu, kterou má dítě vyplnit pomocí kousků papíru, nanést lepidlo.

Pracovní list můžete také zalaminovat nebo vložit do euroobalu (průhledná plastová fólie) a místo barevných papírů nanášet kousky barevné plastelíny. Dokresli, co chybí


EDA PLAY - DOKRESLI, CO CHYBÍ: KARTIČKY SE SLEPIČKOU A JAHODAMI

Na obrázku jsou slepičky a jahody. Pozorně si je prohlédni. Dokresli to, co chybí. Pak všechny obrázky vybarvi pastelkami. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, rozstříhejte list na kartičky. Na opačnou stranu můžete nakreslit další zvířátka.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLI, CO CHYBÍ: KARTIČKY S MOTÝLKY

Na obrázku jsou motýlci. Pozorně si je prohlédni. Dokresli to, co chybí. Pak všechny obrázky vybarvi pastelkami. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, rozstříhejte list na kartičky. Na opačnou stranu můžete nakreslit další motýlky podle vlastní fantazie nebo květiny.

Ke stažení

EDA PLAY - DOKRESLI, CO CHYBÍ: KARTIČKY S RYBKAMI

Na obrázku jsou rybky. Pozorně si je prohlédni. Dokresli, co chybí. Obrázky vybarvi, kolem rybek můžeš nakreslit vodu. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, rozstříhejte list na kartičky. Na opačnou stranu můžete nakreslit další rybky.  

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLI, CO CHYBÍ

Prohlédni si obrázek. Jednomu z medvídků něco chybí. Dokresli to. Kolem můžeš namalovat další hračky, s kterými si rád hraješ.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLI, CO CHYBÍ

Prohlédni si obrázek. Jedné z kočiček něco chybí. Dokresli to. Kolem můžeš namalovat všechno, na čem by si kočky mohly pochutnat nebo s čím by si mohly hrát.

Ke stažení - A4

Další pracovní listy: DOKRESLI, CO CHYBÍ

Pozorně si prohlédni obě prasátka. Co jednomu z nich chybí? Klikněte sem a stáhněte si pracovní list s dokreslováním úsměvu.


Dokresli obličeje


EDA PLAY - DOKRESLUJEME - kočka

Prohlédni si obrázek. Poznáš, co na něm je? Spoj přerušovanou čáru a dokresli obličej kočky. Máte doma kočku? Spolu s rodiči si vyprávějte o tom, kdo z rodiny nebo z kamarádů kočku má a jak se jmenuje.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - MEDVĚD

Prohlédni si obrázek. Poznáš, co na něm je? Spoj přerušovanou čáru a dokresli obličej medvěda. Spolu s rodiči zkus najít mezi svými hračkami plyšového medvěda nebo najdi obrázek medvěda v knížce.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - Kočka a medvěd

Prohlédni si obrázek. Poznáš, co na něm je? Spoj přerušovanou čáru a dokresli obličej kočky a medvěda. Spolu s rodiči si předveďte, jaké zvuky vydává kočka a jak se pohybuje. Opatrně našlapuje. Skutečný medvěd v přírodě je velké zvíře, žije v lese. Vyprávět si můžete i o medvědech v zoo.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - KOČKA A CHLAPEČEK

Prohlédni si obrázek. Poznáš, co na něm je? Spoj přerušovanou čáru a dokresli obličej kočky a chlapečka. Spolu s rodiči si prohlédněte fotografie rodiny. Kdo nosí brýle jako má chlapeček na obrázku? Má někdo z rodiny doma kočku? Jak se kočka jmenuje?

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - kočka A holčička

Prohlédni si obrázek. Poznáš, co na něm je? Spoj přerušovanou čáru a dokresli obličej kočky a holčičky. Spolu s rodiči si prohlédněte fotografie rodiny. Kdo nosí dva culíky jako holčička na obrázku? Máte ve školce nebo na hřišti kamarádku, která takový účes nosí?

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - chlapeček A MEDVĚD

Prohlédni si obrázek. Poznáš, co na něm je? Spoj přerušovanou čáru a dokresli obličej medvěda a chlapečka. Spolu s rodiči najděte knihu, ve které je medvídek a chlapeček. Znáte příběhy medvídka Pú?Vyprávějte si spolu s rodiči, která je vaše nejoblíbenější pohádka a co se v ní děje.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKReslujeme - holčička a medvěd

Prohlédni si obrázek. Poznáš, co na něm je? Spoj přerušovanou čáru a dokresli obličej medvěda a holčičky. Spolu s rodiči najděte v dětském pokojíčku hračku medvěda a popište, jestli je podobný tomu na obrázku. 

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - medvídci

Spoj přerušovanou čáru a dokresli obličej všech medvědů. Pozorně si je prohlédni. Dokresli to, co chybí tak, aby všichni medvědi vypadali stejně. Pak je vybarvi pastelkami. Máš mezi hračkami také medvídka? Nakresli jiné hračky, se kterými si rád hraješ.

Ke stažení

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - MEDVÍDCI

Spoj přerušovanou čáru a dokresli obličej všech medvědů. Pozorně si je prohlédni. Dokresli to, co chybí tak, aby všichni medvědi vypadali stejně. Pak je vybarvi pastelkami. Znáš nějakou pohádku, ve které je medvěd?

Ke stažení

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - KOČKa

Prohlédni si obličej kočky. Co budeš dokreslovat? Dokresli podle přerušované čáry kočce fousky.

Tip pro rodiče: Tento úkol můžete znát z naší dříve vydané sady pracovních listů, stáhněte si ho zde nebo přejděte sem a prohlédněte si další zábavné úkoly pro děti.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - MEDVĚD

Dokresli obličej medvídka, až budeš mít hotov, obrázek vymaluj pastelkami. Jaká je tvoje oblíbená hračka? Nakresli ji.

Tip pro rodiče: Tento úkol můžete znát z naší dříve vydané sady pracovních listů, stáhněte si ho zde nebo přejděte sem a prohlédněte si další zábavné úkoly pro děti.

Ke stažení - A4

EDA play - dokreslujeme - OBLIČEJ

Dokresli obličej podle přerušované čáry. Obrázek vymaluj pastelkami a nakresli další obličej, který se usmívá.

Tip pro rodiče: Tento úkol můžete znát z naší dříve vydané sady pracovních listů, stáhněte si ho zde nebo přejděte sem a prohlédněte si další zábavné úkoly pro děti.

Ke stažení - A4


Tip pro rodiče:

Pracovní listy můžete zalaminovat a používat opakovaně

Vytištěné pracovní listy si můžete zalaminovat. Po zalaminovaném papíru pak můžete psát fixem, který je určený na popisovací tabule například ve škole nebo v kancelářích (fixy najdete u různých prodejců, často jako stíratelné popisovače na popisovací tabule). Fix pak můžete setřít přípravkem na čištění popisovatelných tabulí a úkol s dítětem plnit opakovaně.


Dokresli auto, traktor a mašinku

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - AUTO

Dokresli auto. Přerušovaná čára ti ukáže, jak na to. Obrázek vybarvi pastelkami, dolů nakresli silnici a nahoru sluníčko. Jaká je tvoje oblíbená barva? Máš v pokojíčku hračku - autíčko? Jakou má barvu? 

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - KOLA 

Aby mohlo auto jet, potřebuje kola. Dokresli autu kola. Obrázek vymaluj pastelkami. Pod auto můžeš dokreslit silnici a nad auto sluníčko. S kým rád jezdíš na výlety? A kam nejraději jezdíš s rodinou? 

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - AUTO

Dokresli auto. Kolem auta můžeš domalovat stromy nebo cestu, po které pojede. 

Tip pro rodiče: Auto je prázdné. Dokreslete spolu s dětmi někoho dovnitř do auta a vymyslete, kam pojede a proč. Tento úkol můžete znát z naší dříve vydané sady pracovních listů, stáhněte si ho zde nebo přejděte sem a prohlédněte si další zábavné úkoly pro děti.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - AUTO JEDE NA VÝLET

Sleduj cestičku, po které pojede auto za medvědem. Kolik stromů potkáš? 

Tip pro rodiče: Tento úkol můžete doplnit reálnou hračkou auta a sledovat trasu posunováním hračky. Spolu s dítětem dokreslete další stromy a sledujte cestičku znovu. Kolik stromů potkáte tentokrát? Tento úkol můžete znát z naší dříve vydané sady pracovních listů, stáhněte si ho zde nebo přejděte sem a prohlédněte si další zábavné úkoly pro děti.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - TRAKTOR

Dokresli traktoru kola. Po dokreslení obrázek vybarvi pastelkou. 

Tip pro rodiče: Spolu s dětmi si prohlédněte obrázek a ukažte, kde bude mít traktor kola. Po dokončení obrázku můžete kolem traktoru nakreslit pole nebo pod traktor silnici. Tento úkol můžete znát z naší dříve vydané sady pracovních listů, stáhněte si ho zde nebo přejděte sem a prohlédněte si další zábavné úkoly pro děti.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLUJEME - MAŠINKA

Dokresli mašinku. Po dokreslení obrázek vybarvi pastelkou. 

Tip pro rodiče: Spolu s dětmi si prohlédněte obrázek a ukažte, která část mašinky chybí, popište přední a zadní část mašinkyTento úkol můžete znát z naší dříve vydané sady pracovních listů, stáhněte si ho zde nebo přejděte sem a prohlédněte si další zábavné úkoly pro děti.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - DOKRESLI, CO CHYBÍ

Prohlédni si obrázek. Dokresli autíčkům to, co jim chybí. Kolem můžeš namalovat rybník, les nebo hrad. Kam jezdíte rádi na výlety?

Ke stažení - A4

EDA PLAY - CHLAPEČEK JEDE NA VÝLET - BÍLÉ POZADÍ

Chlapeček pojede na výlet autem, do auta nastoupí také holčička a kočka. Pojedou na výlet do přírody. Prstem nebo tužkou sleduj trasu. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi pod stromy domalujte trávu a květiny. Tento úkol můžete znát z naší dříve vydané sady pracovních listů, stáhněte si ho zde nebo přejděte sem a prohlédněte si další zábavné úkoly pro děti.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - KARTIČKY DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - ČERNÉ POZADÍ

List můžete rozstříhat na jednotlivé kartičky a používat je s úkoly, na kterých je trasa připomínající číslici. Tip pro rodiče: Najděte v pokojíku hračky, autíčko, letadlo, nebo obrázek v dětské knize, na kterém je shodný motiv. Kartičku přiložte a hledejte rozdíly. Tento úkol můžete znát z naší dříve vydané sady pracovních listů, stáhněte si ho zde nebo přejděte sem a prohlédněte si další zábavné úkoly pro děti.

Ke stažení - A4


Spoj čísla a zjisti, co je na obrázku


EDA PLAY - SPOJ ČÍSLA A ZJISTI, CO JE NA OBRÁZKU

V obrázku je několik číslic. U každé číslice je puntík. Spoj puntíky a zjisti, co je na obrázku. Obrázek pak vybarvi pastelkami, nahoru můžeš nakreslit sluníčko a dolů třeba silnici.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - SPOJ ČÍSLA A ZJISTI, CO JE NA OBRÁZKU

V obrázku je několik číslic. U každé číslice je puntík. Spoj puntíky a zjisti, co je na obrázku. Obrázek pak vybarvi pastelkami a vymysli jméno pro zvířátko, které se ti po spojení čísel objeví.

Ke stažení - A4

EDA PLAY - SPOJ ČÍSLA A ZJISTI, CO JE NA OBRÁZKU

V obrázku je několik číslic. U každé číslice je puntík. Spoj puntíky a zjisti, co je na obrázku. Obrázek pak vybarvi pastelkami, nahoru dokresli sluníčko a dolů třeba vodu.

Ke stažení - A4


Další inspirace k zábavnému procvičování dovedností

 Vystřihovánky: Pracovní listy využijte také v kombinaci s vystřihovánkami z barevných papírů.


Vystřihovánky: 
Pracovní listy využijte také v kombinaci s vystřihovánkami z barevných papírů. Zvířátka k vytištění a vystřižení najdete také zde.

 Hry pro sourozence: Nabídněte pracovní listy sourozencům a spolu s nimi dokreslete další detaily. Třeba řidiče, vašeho psa nebo kočku, garáž pro auto, silnici. Opět myslete na to, aby obrázky byly dostatečně výrazné. Můžete je vystříhat a nalepit z barevných papírů, domalovat pastelkami nebo barvami.


Hry pro sourozence: Nabídněte pracovní listy sourozencům a spolu s nimi dokreslete další detaily. Třeba řidiče, garáž pro auto, silnici. Můžete je vystříhat a nalepit z barevných papírů. Další tipy pro sourozence najdete zde.

 Tip pro sourozence: Vyrobte si dárkovou taštičku a vymyslete, komu ji darujete a co do ní dáte. Do taštiček se vejde třeba oříšek nebo papírové přáníčko.?


Tip pro sourozence: Vyrobte si dárkovou taštičku a vymyslete, komu ji darujete a co do ní dáte. Do taštiček se vejde třeba oříšek nebo papírové přáníčko. Tašky najdete zde.

 Omalovánky s jedním motivem, zvýrazněné konturou: Pokud pro své děti hledáte omalovánky jen s jedním zvířátkem, dostatečně zvýrazněné černou konturou, tady je najdete.


Omalovánky s jedním motivem, zvýrazněné konturou: Pokud pro své děti hledáte omalovánky jen s jedním zvířátkem, dostatečně zvýrazněné černou konturou, tady je najdete.

Bludiště: Cestu v bludišti můžete spolu s dětmi vyznačit i malými předměty, třeba kostičkami z Lega nebo malými kamínky, oříšky, kaštany, barevně výrazné jsou i šípky.


Bludiště: Cestu v bludišti můžete spolu s dětmi vyznačit i malými předměty, třeba kostičkami z Lega nebo malými kamínky, oříšky, kaštany, barevně výrazné jsou i šípky. Bludiště najdete zde.

 Mezi ilustracemi najdete i pejska, další zvíře, které bude určitě vašim dětem známé. Můžete vytvořit skupinu vystříhaných obrázků a reálných hraček a zadávat dětem nejrůznější úkoly: Kde je červený pejsek? Kde je hnědý pejsek? Který pejsek je větší?


Hračky a vystřihovánky: Mezi ilustracemi najdete i pejska, další ze  zvířat, která budou určitě vašim dětem známé. Můžete vytvořit skupinu vystříhaných obrázků a reálných hraček a zadávat dětem nejrůznější úkoly: Kde je červený pejsek? Kde je hnědý pejsek? Který pejsek je větší? Podívejte se na úkoly s pejskem.

 Pracovní listy se stíny zvířátek: Mezi dětmi oblíbené úkoly patří přiřazování barevného obrázku k stínu


Pracovní listy se stíny zvířátek: Mezi dětmi oblíbené úkoly patří přiřazování barevného obrázku k stínu. Kartičky se zvířátky a jejich stíny najdete zde.

 Aplikace pro iPady i Android tablety zdarma: Seznamte se s hrou EDA PLAY TOM, objevte dobrodružství se zvířátky na dvorku a v lese


Aplikace pro iPady i Android tablety zdarma: Seznamte se s hrou EDA PLAY TOM, objevte dobrodružství se zvířátky na dvorku a v lese. O aplikaci EDA PLAY TOM si přečtete více zde.


Načerpejte inspiraci:
Tvoření s dětmi, ke kterému nepotřebujete tiskárnu.Pracovní listy od poradkyň rané péčE a zrakových terapeutek z EDY

Nezisková organizace EDA poskytuje ranou péči ve čtyřech regionech České republiky. Pracovní listy, připravené pod vedením odborníků na stimulaci zraku z EDY, mohou zdarma používat rodiče, terapeuté, pedagogové a osobní asistenti pro děti s postižením zraku i jemné motoriky po celém světě. 

Více informací najdete na www.eda.cz